Müsli Fit borůvka s broskví

Müsli Fit borůvka s broskví

Nově s otruby a syrovátkou

Opět po čase se můžeme pochlubit novým výrobkem v podobě našeho müsli. Tentokrát jsem se pověnovala jeho složení v návaznosti na výživové hodnoty a mohu Vám tak nabídnout müsli, které je nabité vlákninou a bílkovinou a dalšími vitamíny a minerály, avšak při nejměnší kalorické hodnotě ze všech našich příchutí.

Základem pro ovocné müsli jsou ovesné vločky, dýňové a slunečnicové semínko. Tato směs je nasucho opražena a následně se k ní přidají pšeničné otruby. Pšeničné otruby jsou produktem ze pšenice a je to vlastně vnější obal (slupka) zrna pšenice. Tento obal je plný vitamínů, minerálů, bílkovin a hlavně vlákniny, což je jejich největší výhoda, hlavně pro trávení a i hubnutí. Až 42% vlákniny v této potravině je opravdovým pomocníkem pro imunitu, nervový systém, trávení, hubnutí… Netřeba podceňovat dobře pročištěné tlusté střevo, protože díky pšeničným otrubám budete mít trávení čisté, urychlené a všechny potřebné živiny ze stravy, které jste přijali se vám dostanou do organismu a ten je pak může použít, tam kde je třeba.

Syrovátka je další novou složkou našeho müsli. Nejčastěji je ceněna pro vysoký obsah bílkovin, čehož se využívá při hubnutí a v kulturistice. 
Najdeme v ní mnoho vitamínů (B1, B2, B5, B6, B7, B12, C, A, E, K) a minerálních látek (draslík, hořčík, vápník, sodík, fosfor, zinek). Díky tomuto obsahu látek syrovátka pomáhá při mnoho nemocech a zdravotních problémech. Na druhou stranu v ní najdeme i laktózu. Syrovátka zlepšuje přísun vápníku do těla a podporuje činnost jater 

Müsli Fit borůvka je dále dochuceno sušenými jablky a mrazem sušenou borůvkou a broskví.

Díky syrovátce, která je sušená, lze po namočení do vody přes noc okamžitě konzumovat jako kaši nebo rozmixovat na smoothie.

Přeji dobrou chuť.

 

Použité produkty v receptu

Jablka sušená - kroužky

Jablka sušená - kroužky

České krásně křupavé křížaly

25 Kč KOUPIT
Müsli Fit borůvka s broskví

Müsli Fit borůvka s broskví

Extra dávka proteinů

34 Kč KOUPIT
Dýňové semínko

Dýňové semínko

Plno zinku a vitamínů

38 Kč KOUPIT