Sušení ovoce 2021

Sušení ovoce 2021

10 let sušení ovoce

10 let sušení ovoce, to jsem Vám chtěla hlavně sdělit. Jak to uteklo, kolik práce, potu e nervů, ale i úsměvů, úspěchů, nových přátelství a zkušeností mi přineslo podnikání se sušeným ovocem, s mojí sušárnou ovoce. Už v roce 2007 jsme sušárnu za domem stavěli. Tehdy jsme měli s manželem každý své zaměstnání. Postavili jsme provozovnu, která odpovídala normám EU na potravinářský provoz . Po práci jsme se učili sušit ovoce ve velké sušárně. Teploty, vlhkosti, doba sušení. U každého ovoce jsme museli nastavit a naprogramovat sušárnu. Ne vždy byl vysledek, jaký jsme chtěli, ale to prvotní nadšení nás posouvalo dál. V roce 2011 jsme si řekli, že buď se budu podnikání věnovat naplno nebo skončíme. Od 1.1.2012 už pracuji jen v sušárně a dělám všechno od administrativy po krájení ovoce, co je kdy potřeba. Postupně Vám budu mé vzpomínky sdělovat a koho budou zajímat, si je třeba přečte. Zatím jsem začala na naše mixy a Kubovy mlsy přidávat kartičku k výročí sušárny. Jsem na ni náležitě pyšná. S manželovou pomocí a s pomocí rodiny jsme ji vybudovali prakticky od nuly. Tak pojďme slavit.

přečíst
Ořech a ořechové mlsy

Ořech a ořechové mlsy

Větší nabídka ořechů

Každý rok v lednu bilancuji a srovnávám, co se  v uplynulém roce jak prodávalo a kam náši výrobnu a obchod posunout. Vždy přicházím s novinkami. Letos se novinky netýkají přímo námi vyráběných produktů. V loňském roce jsme se ocitli v úplně jiné situaci, kdy pandemie Covidu 19 změnila nejen naše životy, ale i náš způsob stravování a nakupování. Najednou se spousta lidí ocitla doma a začala vařit. Jendak se tím člověk zabaví, ale i domácí uvařené jídlo je mnohdy zdravější a lacinější. Tento trend, jak se zatím zdá, nás tak rychle neopustí a dá se předpokládat, že určitá část lidí bude i nadále pracovat z domu nebo doma zůstane a i jejich nové zkušenosti s domácím pečením a vařením přetrvají. Rozhodla jsem se proto rozšířit náš e-shop o další druhy sušeného ovoce a ořechů, které sice přímo nevyrábíme, ale umožní Vám u nás Váš nákup našeho sušeného ovoce doplnit a nakoupit tak na jednom místě víc věcí.

V nabídce máme nově

Rozinky jumbo

Kokosové chipsy

Pekanové ořechy

Makadamové ořechy

Jádra pistáciových ořechů

Ještě chci postupně přidat Lískové ořechy pražené nasucho a Mandle uzené.

Doufám, že Vás potěším větší nabídkou a budete i nadále u nás rádi nakupovat.

přečíst
PF 2021 Domácí dobroty

Co dodat. Zvládli jsme to. Díky Vám našim zákazníkům, že u nás nakupujete, můžeme vyrábět a prodávat. Je to štěstí a nám všem přeji, ať je ten příští rok lepší.

přečíst
Vánoce 2020 a naše dárky

Vánoce 2020 a naše dárky

Do kdy nejpozději objednat?

Rok se s rokem sešel a je zde opět vánoční čas. Letos ještě v říjnu to vypadalo, že Vánoce ani nebudou, ale nakonec se našlo dost firem i zákazníků, kteří si u nás objednali a tím podpořili naši výrobu.

My si nemůžeme na nic ztěžovat, jsme spokojení, protože můžeme pracovat a sušit ovoce, a protože prodáváme, tak můžeme dál sušit. Máme Vás naše spokojené zákazníky rádi. Snažíme se stále vylepšovat sušení ovoce i obal na něj.

V roce 2020 jsme rozšířili naše výrobky o ovoce v čokoládě. Švestky sušené a jablečné marokánky posíláme do čokoládovny Kamila ve Vyskytné u Jihlavy. Zde nám ovoce namočí do čokolády a dovezou nám je zpět. Je to neskutečná dobrota. Hlavně jejich čokoláda, je opravdová čokoláda.

Přeji nám všem, aby jsme byli zdraví a aby ten další rok byl veselý a povedený.

Objednávky prosím dělejte do 16.12.2020, kdy jsme schopni je nachystat a poslat, aby došly do Vánoc.

Po novém roce se na Vás budeme opět těšit.

přečíst
Dárky na Vánoce 2020

Dárky na Vánoce 2020

Darujte českou kvalitu

Každý rok nám utíká snad stále rychleji a jsou zde opět Vánoce. Letošní rok 2020 se vymiká a nakupování dárků budeme muset nechat on-line obchodům. Náš e-shop pro Vás spravuji již 5 let. Snažím se jej stále vylepšovat. Letos jsem se snažila většinu věcí i přefotit, i když jsem zdaleka všechno nestihla. Věnuji se výrobě od nákupu ovoce po prodej. Mám 3 zaměstnance ve výrobě, ale když je potřeba, jdu i já loupat švestky, krájet hrušky, nalévat povidla, pražit müsli. Hlavně letos zaskakuji děvčata, když musí zůstat doma s výukou dětí. Náš sortiment je poměrně ustálený. Máme malou výrobnu a děláme, co umíme dobře. Letos jsme rozšířili ořechové mlsy a ty se osvědčily, ořechy s ovoce máte rádi a hlavně kvalitní ořechy. Dárkové krabičky se také snažím obměňovat, aby nebyly stále stejné. Doplnila jsem do nich vánoční ozdobu z firmy Rautis a líbí se Vám, což je fajn.

V roce 2020 jsem navázala spolupráci s firmou Kamila choccolates z Vyskytné u Jihlavy. Jejich výrobnu jsem navštívila v lednu a osobně s panem majitelem Hlavou jsme zkusili naše sušené ovoce namočit v jejich čokoládě. Výsledek můžete zkusit na sušených švestkách a jablečných marokánkách. Tyto spolupráce malých výrobců mám moc ráda a važím si jí. Sušené švestky v čokoládě jsou hitem letošních Vánoc.

V nabídce jsem zkusila pro Vás připravit kolekci všech našich ovocných svačinek a ořechových mlsů, aby jste kapsičky mosli použít na Adventní kalendář. Je jich 24 celkem.

Na našem Instagramu najdete několik návodů, jak si takový adventní kalendář vyrobit.

Těšíme se na Vaše objednávky. Každý rok je orginální, každý rok je ovoce jiné a jinak se zpracovává. I výsledek je jiný po usušení. Doufám, že Vás nezklamu a oceníte, že se stále snažíme dělat poctivou práci a sušit ovoce jen z českých sadů a bez úprav a chemie.

Poslední objednávky přijmeme 15.12.2020, aby jsme je stihli zpracovat a poslat.

V prodejně v Ostašově u sášárny jsme pro Vás

Pondělí 7-16 hod

Úterý 7-15 hod

Středa 7-17 hod

Čtvrtek 7-15 hod

Pátek 7-17 hod

přečíst
Od 25.6.do 13.7.2020 neposíláme balíky

Dobrý den,

omlouváme se, ale z důvodu řádné dovolené nebudeme ve dnech 25.6. až 13.7. posílat balíky a vyřizovat Vaše objednávky z e-shopu.

Těšíme se na Vás a přejeme pěkné léto

Kolektiv sušárny

přečíst
Velikonoce 2020

Velikonoce 2020

Pohoda do domu s dobrotami

Ráda bych Vás potěšila něčím pozitovním, protože to teď všichni potřebujeme slyšet, že se opět vše spraví a bude dobře. Normálně bych nabízela naše balíčky sušeného ovoce Vám pro Vaše koledníky. Letos budeme Velikonoce ale trávit každý sám doma. Pokud přece chcete potěšit své blízké, tak i když se na Velikonoce nesejdete, můžete jim od nás objednat balíčky sušeného ovoce, oříšků, povidel a nechat je poslat na adresu obdarovaného. My je zabalíme a pošleme tomu, koho napíšete do doručovací adresy. To je dobrá zpráva, ne? Uděláte radost kvalitními mlsáním a podpoříte naši výrobnu. Držme při sobě...

přečíst
Vánoce 2019

Vánoce 2019

Dárky od nás za Vaše objednávky

Každoročně si i já pro Vás připravuji malé dárky, které od 17.11. budu přidávat k Vašim objednávkám jako poděkování, že jste, že věříte naší práci, že chápete, že naše sušené ovoce je jiné a není vždy stejné. Podporujete nás tím, že naše výrobky kupujete a konzumujete, že si nás najdete mezi tolika věcmi na trhu. My se snažíme dělat naši práci stále stejně dobře, surovinu máme stále pouze českou, zpracování ruční a kvalita výrobku je na prvním místě. Ovoce je každý rok jiné, závisí na počasí a úrodě a při sušení se také chová každý rok jinak. To je ale na naší práci to pěkné, že se musíme stále zamýšlet a sledovat sušení, upravovat programy, kontrolovat kvalitu a chuť usušeného ovoce.

Dárky pro Vás mám od stejných výrobců jako jsme my. Letos jsem zvolila šicí dílnu paní Evy Peškové z Brancouz na Vysočině, která pro nás ušila látkové pytlíky na uchování sušeného ovoce. Společně s pohledem s motivy českých Vánoc od Josefa Lady Vám přeji krásné a pohodové nejen Vánoce, ale i celý rok. Vyhněte se neustálému shonu a přeplněným obchodním domům a užijte si klid a mír v přírodě.

Vaše Jana Kubová

přečíst
Vánoční prodej 2019

Vánoce se blíží a my se na ně také pečlive připravujeme. Balíme balíčky, dárkové krabičky, chystáme dobroty na Mikuláše. Ode dneška jsme pro Vás v sušárně v Ostašově

Pondělí 7 - 16 hod

Úterý 7 - 15 hod

Středa 7 - 17 hod

Čtvrtek 7-15 hod

Pátek 7 - 17 hod

Využijte naší prodloužené pracovní doby, která potrvá do Vánoc, a stavte se u nás pro něco dobrého.

přečíst
Sezóna sušení ovoce 2019
přečíst
Ovocné svačinky a ořechové mlsy na cesty

Blíží se doba výletů, dovolených a to se Vám budou jistě hodit naše ovocné svačinky a ořechové mlsy, které se vejdou i jen do kapsy nebo do batohu. Zaženou i velký hlad nebo chuť na sladké. Oovcné svačinky jsou pouze z ovoce, i příchutě jako jahoda, švestka a černý rybíz si sami zpracováváme ze sezonního vyzrálého ovoce. Vše je kvalitní a přirozeně dobré. Ořechové mlsy se dají použít i do jogurtu nebo do sušenek. Je zde již namíchané ovoce s ořechy. Tak šťastnou cestu a dobrý návrat domů....

přečíst
Dárkový balíček DD

Dárkový balíček DD

Jedlý dárek potěší.

Pokud chcete darovat dárek v podobě našich výrobků, stačí v objednávce vypsat doručovací adresu, kam chcete dárek poslat. Zaplatit. Pak již Vy dostanete potvrzení o odeslání balíku na adresu obdarovaného. Tato informace se zašle mejlem. Obdarovaný získá dárek od vás spolu s přáním, které lze napsat do poznámky.cz

přečíst
Další články