Jablečné marokánky s mákem

Jablečné marokánky s mákem

Mák v jablku

100g Cena: 44 Kč ks
200g Cena: 82 Kč ks
500g Cena: 195 Kč ks

Složení

Jablka a mák ČR

Výrobce: Domácí dobroty s.r.o., Ostašov 50, 67552

Popis produktu

Jablečné marokánky s mákem vznikly náhodně. Ráda mák v kuchyni používám a když jsme dělali jablečné marokánky, vznikl nápad, přidat mák do jablečného pyré. Pokus vyšel a jablečné marokánky s mákem chutnají skvěle. Kdo má rád makové věci, určitě neodolá.

Křehotiny

Boží milosti

Křehotiny

Na těsto budeme potřebovat:

260 dkg hladké mouky

3 lžíce práškového cukru

2 žloutky

3 lžíce rumu

250 ml smetany 33%

Křehotiny neboli Boží milosti mě naučila vařit moje babička. Od ní mám i tento recept, který pravidelně přijde na řadu na popeleční středu. Je to masopustní jídlo a připravovalo se v tomto období. Popeleční středa je počátkem doby postní, která končí o Velikonocích a od popeleční středy do Velikonoc je to 6 týdnů.

Připravíme si suroviny dle předpisu. Je dobré si suroviny dát do mísy a nejprve zpracovat na těsto v míse. Až se vše pěkně spojí, tak můžeme dát těsto na vál a ještě chvíli dovypracovat.

Po této přípravě těsta si dáme na vařič pánvičku se sádlem a zapneme ji. Pak vyvalujeme těsto a rádýlkem vykrajujeme tradiční tvrary čtverec nebo trojúhejník a dáváme je smažit na pánvičku. Vše jde poměrně rychle. Po usmažení křehotiny obalujeme v práškovém cukru. Jsou krásně křehké. Konzumujeme je samotné nebo s marmeládou či povidly.

Ochutnejte také

Švestková povidla

Švestková povidla

Švestkové pokušení

79 Kč KOUPIT
Mák modrý

Mák modrý

Mák modrý ze zdravé Vysočiny

35 Kč KOUPIT
Švestky sušené

Švestky sušené

Pro sušenou švestku šel bych světa kraj

42 Kč KOUPIT
Jablka sušená - kroužky

Jablka sušená - kroužky

České krásně křupavé křížaly

25 Kč KOUPIT