Aktuality

Květ bezu černého v Domácích dobrotách

Keř bezu černého najdeme na venkově snad všude. Na zahradách, v lese, v každé i sebemenší skulince se mu daří růst. Má velkou životaschopnost. Vše, co na keři vyroste, od květů po plody, má léčebné schopnosti a naši předci tyto dary přírody, uměli patřičně využít. 

My jsme letos bohatost květů bezu černého využili také. Květy jsme macerovali a použili do jablečných marokánek a do jahodového džemu.

Výsledek je vskutku dobrý a bezový. Určitě tyto produkty vyzkoušjte nebo můžete naši Bezovou dárkovou krabičku někomu podarovat.

Na podzim vyrobíme z plodů bezu černého i povidla, ale o těch zase příště.

přečíst
Dovolená v provozovně DD

Dovolená v provozovně DD

od 30.6. do 18.7.2022

Zdravím všechny naše zákazníky,

poprosím Vás o trpělivost, protože v době od 30.6. do 18.7.2022 nebude nikdo v dobrotách vyřizovat Vaše objednávky.

Pracujeme usilovně celý rok a potřebujeme si odpočinout a načerpat síly na novou sezonu sušení višní, meruněk a švestek atd.

Objednávky Vám půjdou vytvořit, ale jejich odbavení proběhne až po 18.7.2022.

Děkujeme za pochopení a všem přejeme krásné léto.

přečíst
Naše sušené ovoce

Naše sušené ovoce

v čokoládě Kamila Chocolates

Tato spolupráce vznikla již před 2 lety, kdy jsme v čokoládovně Kamila ve Vyskytné u Jihlavy zkusili s panem Matinem Hlavou namočit naše sušené ovoce do jejich čokolády. Navíc jejich opravdu pravá čokoláda, žádná poleva, vydrží stále lesklá bez povlaku, což je známka kvality a dá se s takovým výrobkem dál obchodovat. Tím vznikla naše nová řada výrobků ovoce v čokoládě.

Můžete se tak těšit ze - Švestek v čokoládě, Hrušek v čokoládě a Jablečných marokánek v čokoládě.

Opatřili jsme jim i pěknou krabičku s etiketou, aby vynikla jejich vyjímečnost. Źe jsou i chuťově vyjímečné, musíte už zkusit sami.

Pokud hledáte dobré jedlé dárky, mrkněte do naší záložky dárkový prodej a určitě si něco vyberete.

přečíst
NETYČINKY

NETYČINKY

Novinka roku 2022

Jak už jsem zde psala, i po 10 letech podnikání v dobrotách, každý rok něco vylepšuji a chystám pro Vás novinky. Vždycky musím vyjít z toho, co jsme schopni v té naší výrobně a našimi silami vyrobit. Letos jsme vylepšili výrobu marokánek, mají lepší tvar. Přitom jsme je taky vytunili.

Neustále se mě totiž ptáte, jetsli nevyrábíme müsli tyčinky nebo tak něco. Popravdě my z našich surovin neumíme udělat tyčinky, ale jen kulaté tvary.

Spojením ovoce čerstvého i sušeného, ořechů, kakaa a čokolády vznikla malá kolečka bez cukru, barviv a umělých dochucovadel - NETYČINKY.

Je to náš produkt, jsme na něj pyšní a ocení ho hlavně aktivní lidé, kteří potřebují rychle dodat energii. Hodí se do práce, školy, na tůry i na sport.

Je to zdravá, ale hlavně chutná alternativa müsli tyčinek.

přečíst
Rok 2021 v událostech

Rok 2021 v událostech

Balíky posíláme do 18.12.2021

Milí přátelé Domácích dobrot, opět nám ten letošní rok 2021 rychle utekl. Jaký byl? Popravdě zvláštní, ale to už je takový druhý rok, řeknete. Už jsme si zvykli, že kromě nošení roušek se i testujeme a někteří jsme se nechali naočkovat, takže dost často slyším diskusi na téma očkování. To bysme si dříve ani nemysleli, kam naše společnost dospěje. 

Jedno nám ale zůstalo a na tom se nic naštěstí nezměnilo. Máte rádi naše sušené dobroty a my jsme opravdu v této době šťastní, že můžeme v klidu pracova, sušit , balit a prodávat. Nejsme závislí s ničím na zahraničním dodavateli, a to je taky výhra, takže ovoce, krabice, sáčky, etikety atd máme vše tuzemské. 

Letos jsme opět nasušili višně, meruňky, broskve, švestky, hrušky a jablka. Z jablek děláme Vaše oblíbené jablečné marokánky v různých příchutích. Vaříme džemy a povidla a posíláme Vám je nejen přes dopravce PPL, ale zařadili jsme i Zásilkovnu a ta se Vám líbí.

Když přijedete k nám do Ostašova do prodejny při sušárně, můžete zaplatit kartou a nakoupit si nejen naše sušené ovoce.

Budeme zde pro Vás až do 22.12.2021. Vždy ve středu a pátek až do 17 hodin.

Balíky budeme posílat do 18.12., aby jsme mohli zaručit, že je obdržíte do Vánoc.

Děkujeme Vám všem, že nás podporujete a nakupujete právě u nás.

Vaše Jana Kubová

přečíst
Sušení ovoce 2021

Sušení ovoce 2021

10 let sušení ovoce

10 let sušení ovoce, to jsem Vám chtěla hlavně sdělit. Jak to uteklo, kolik práce, potu e nervů, ale i úsměvů, úspěchů, nových přátelství a zkušeností mi přineslo podnikání se sušeným ovocem, s mojí sušárnou ovoce. Už v roce 2007 jsme sušárnu za domem stavěli. Tehdy jsme měli s manželem každý své zaměstnání. Postavili jsme provozovnu, která odpovídala normám EU na potravinářský provoz . Po práci jsme se učili sušit ovoce ve velké sušárně. Teploty, vlhkosti, doba sušení. U každého ovoce jsme museli nastavit a naprogramovat sušárnu. Ne vždy byl vysledek, jaký jsme chtěli, ale to prvotní nadšení nás posouvalo dál. V roce 2011 jsme si řekli, že buď se budu podnikání věnovat naplno nebo skončíme. Od 1.1.2012 už pracuji jen v sušárně a dělám všechno od administrativy po krájení ovoce, co je kdy potřeba. Postupně Vám budu mé vzpomínky sdělovat a koho budou zajímat, si je třeba přečte. Zatím jsem začala na naše mixy a Kubovy mlsy přidávat kartičku k výročí sušárny. Jsem na ni náležitě pyšná. S manželovou pomocí a s pomocí rodiny jsme ji vybudovali prakticky od nuly. Tak pojďme slavit.

přečíst
Ořech a ořechové mlsy

Ořech a ořechové mlsy

Větší nabídka ořechů

Každý rok v lednu bilancuji a srovnávám, co se  v uplynulém roce jak prodávalo a kam náši výrobnu a obchod posunout. Vždy přicházím s novinkami. Letos se novinky netýkají přímo námi vyráběných produktů. V loňském roce jsme se ocitli v úplně jiné situaci, kdy pandemie Covidu 19 změnila nejen naše životy, ale i náš způsob stravování a nakupování. Najednou se spousta lidí ocitla doma a začala vařit. Jendak se tím člověk zabaví, ale i domácí uvařené jídlo je mnohdy zdravější a lacinější. Tento trend, jak se zatím zdá, nás tak rychle neopustí a dá se předpokládat, že určitá část lidí bude i nadále pracovat z domu nebo doma zůstane a i jejich nové zkušenosti s domácím pečením a vařením přetrvají. Rozhodla jsem se proto rozšířit náš e-shop o další druhy sušeného ovoce a ořechů, které sice přímo nevyrábíme, ale umožní Vám u nás Váš nákup našeho sušeného ovoce doplnit a nakoupit tak na jednom místě víc věcí.

V nabídce máme nově

Rozinky jumbo

Kokosové chipsy

Pekanové ořechy

Makadamové ořechy

Jádra pistáciových ořechů

Ještě chci postupně přidat Lískové ořechy pražené nasucho a Mandle uzené.

Doufám, že Vás potěším větší nabídkou a budete i nadále u nás rádi nakupovat.

přečíst
PF 2021 Domácí dobroty

Co dodat. Zvládli jsme to. Díky Vám našim zákazníkům, že u nás nakupujete, můžeme vyrábět a prodávat. Je to štěstí a nám všem přeji, ať je ten příští rok lepší.

přečíst
Vánoce 2020 a naše dárky

Vánoce 2020 a naše dárky

Do kdy nejpozději objednat?

Rok se s rokem sešel a je zde opět vánoční čas. Letos ještě v říjnu to vypadalo, že Vánoce ani nebudou, ale nakonec se našlo dost firem i zákazníků, kteří si u nás objednali a tím podpořili naši výrobu.

My si nemůžeme na nic ztěžovat, jsme spokojení, protože můžeme pracovat a sušit ovoce, a protože prodáváme, tak můžeme dál sušit. Máme Vás naše spokojené zákazníky rádi. Snažíme se stále vylepšovat sušení ovoce i obal na něj.

V roce 2020 jsme rozšířili naše výrobky o ovoce v čokoládě. Švestky sušené a jablečné marokánky posíláme do čokoládovny Kamila ve Vyskytné u Jihlavy. Zde nám ovoce namočí do čokolády a dovezou nám je zpět. Je to neskutečná dobrota. Hlavně jejich čokoláda, je opravdová čokoláda.

Přeji nám všem, aby jsme byli zdraví a aby ten další rok byl veselý a povedený.

Objednávky prosím dělejte do 16.12.2020, kdy jsme schopni je nachystat a poslat, aby došly do Vánoc.

Po novém roce se na Vás budeme opět těšit.

přečíst
Dárky na Vánoce 2020

Dárky na Vánoce 2020

Darujte českou kvalitu

Každý rok nám utíká snad stále rychleji a jsou zde opět Vánoce. Letošní rok 2020 se vymiká a nakupování dárků budeme muset nechat on-line obchodům. Náš e-shop pro Vás spravuji již 5 let. Snažím se jej stále vylepšovat. Letos jsem se snažila většinu věcí i přefotit, i když jsem zdaleka všechno nestihla. Věnuji se výrobě od nákupu ovoce po prodej. Mám 3 zaměstnance ve výrobě, ale když je potřeba, jdu i já loupat švestky, krájet hrušky, nalévat povidla, pražit müsli. Hlavně letos zaskakuji děvčata, když musí zůstat doma s výukou dětí. Náš sortiment je poměrně ustálený. Máme malou výrobnu a děláme, co umíme dobře. Letos jsme rozšířili ořechové mlsy a ty se osvědčily, ořechy s ovoce máte rádi a hlavně kvalitní ořechy. Dárkové krabičky se také snažím obměňovat, aby nebyly stále stejné. Doplnila jsem do nich vánoční ozdobu z firmy Rautis a líbí se Vám, což je fajn.

V roce 2020 jsem navázala spolupráci s firmou Kamila choccolates z Vyskytné u Jihlavy. Jejich výrobnu jsem navštívila v lednu a osobně s panem majitelem Hlavou jsme zkusili naše sušené ovoce namočit v jejich čokoládě. Výsledek můžete zkusit na sušených švestkách a jablečných marokánkách. Tyto spolupráce malých výrobců mám moc ráda a važím si jí. Sušené švestky v čokoládě jsou hitem letošních Vánoc.

V nabídce jsem zkusila pro Vás připravit kolekci všech našich ovocných svačinek a ořechových mlsů, aby jste kapsičky mosli použít na Adventní kalendář. Je jich 24 celkem.

Na našem Instagramu najdete několik návodů, jak si takový adventní kalendář vyrobit.

Těšíme se na Vaše objednávky. Každý rok je orginální, každý rok je ovoce jiné a jinak se zpracovává. I výsledek je jiný po usušení. Doufám, že Vás nezklamu a oceníte, že se stále snažíme dělat poctivou práci a sušit ovoce jen z českých sadů a bez úprav a chemie.

Poslední objednávky přijmeme 15.12.2020, aby jsme je stihli zpracovat a poslat.

V prodejně v Ostašově u sášárny jsme pro Vás

Pondělí 7-16 hod

Úterý 7-15 hod

Středa 7-17 hod

Čtvrtek 7-15 hod

Pátek 7-17 hod

přečíst
Od 25.6.do 13.7.2020 neposíláme balíky

Dobrý den,

omlouváme se, ale z důvodu řádné dovolené nebudeme ve dnech 25.6. až 13.7. posílat balíky a vyřizovat Vaše objednávky z e-shopu.

Těšíme se na Vás a přejeme pěkné léto

Kolektiv sušárny

přečíst