Vlašské ořechy jádra

Vlašské ořechy jádra

Vlašské ořechy z Vysočiny

200 g Cena: 77 Kč ks

Složení

Vlašské ořechy ČR

Výrobce: Domácí dobroty s.r.o., Ostašov 50, 67552

Trvanlivost 5-14 měsíců

Popis produktu

Vlašské ořechy jsou typické pro naši oblast. Máme je rádi na mlsání, do cukroví a buchet. Jsou dobré, když se spojí se sušenou švestkou a polijí se čokoládou. Jsou zdravé a dobré na únavu a nervy.

Hruškový koláč s pracharandou

Hruškový koláč s pracharandou

Na 2 koláče o velikosti 25 cm budeme potřebovat:

200 ml mléka

70 g cukru krupice

20g droždí

280g hladké mouky

70 g másla

1 žloutek

sůl

Hrušková povidla 420g Domácí dobroty

Hrušková pracharanda 150g Domácí dobroty

Drobenka:

60g másla

100g cukru a 100g hladké mouky

Těsto na hruškový koláč je kynuté, nejprve si tedy dáme do hrnku ohřát mléko. Mléko nesmí být horké jen vlažné, aby nám v něm kynuly kvasnice. Do mléka tedy přidáme cukr a kvasnice, zamícháme a necháme vykynout kvásek.

Zatím si v míse připravíme žloutek s máslem, které jsme si nahřáli. Dobře zamícháme a přidáme vykynutý kvásek. Nakonec přídáme mouku a sůl a dobře promícháme. Těsto necháme pod utěrkou nakynout cca 20 min. V té době si připravíme hrušková povidla, ale můžeme použít i švestková a drobenku. Částečně místo drobenky na hruškový koláč použijeme hruškovou pracharandu. To jsou nastrouhané sušené hrušky. Jakmile je těsto vykynuté, dáme na plech pečícíc papír. Těsto rozdělíme na dva kusy. Z každého kusu vyválíme kulatý koláč, který potřeme hruškovými povidli, posypeme drobenkou a hruškovou prachcarandou a dáme péct do trouby na 180 stupňů na 20 min. Po upečení můžeme ještě okraje koláče potřít máslem či sádlem, aby nám tak neztrvdly. Pokud použijeme kvalitní suroviny a kvalitní povidla, výsledek je zaručený. Dobrou chuť.

Ochutnejte také

Kubův mls

Kubův mls

Směs ořechů a sušeného ovoce

87 Kč KOUPIT
Jablečné marokánky

Jablečné marokánky

Jablečná pochoutka bez cukru

51 Kč KOUPIT
Švestky sušené

Švestky sušené

Pro sušenou švestku šel bych světa kraj

46 Kč KOUPIT