Hrušková povidla

Hrušková povidla

Hruškové pokušení

420 g Cena: 127 Kč ks
250g Cena: 79 Kč ks

Složení

Hrušky ČR - bez přidaného cukru

Výrobce: Domácí dobroty s.r.o., Ostašov 50, 67552

Popis produktu

Hrušková povidla jsou uvařená z přezrálých hrušek. Hrušky se vaří, až se úplně odpaří voda. Nepřidáváme do nich žádný cukr ani konzervanyt. Jsou tak vhodná i pro diabetiky a malé děti. Jsou velice chutná do buchet, na koláče a posypat drobenkou. Pokud máte rádi švestková povidla, jistě hruškovými nepohrdnete a budete mile překvapení jejich chutí.

 

Mrkvánky s hruškovými povidly

Mrkvánky s hruškovými povidly

Na těsto potřebujeme:

200g najemno nastrouhané mrkve - asi 3 kusy

200g tuku (máslo)

250g polohrubé mouky - dávám napůl se špaldovou hladkou moukou

hrušková povidla

Vypracujeme těsto, které dáme na 30 min do ledničky. Dále z něj vyvalujeme plát, ze kterého vykrajujeme hrnkem kolečka. Ta plníme lžičkou hruškovými povidly od Domácích dobrot. Kolečko přehneme a prsty přimáčkneme.

Mrkvánky dáváme na plech na pečící papír a pečeme 20 min při 180 stupních v horkovzdušné troubě. Po upečení můžeme pocukrovat.

Mrkvánky neobsahují cukr ani v těstě ani v hruškových povidlech, jsou tedy vhodné i pro diabetiky. Z této dávky máme asi 30 kusů a stačí nám jedna sklenička hruškových povidel od Domácích dobrot.

Vyzkoušejte chutnají skvěle :)

Dopis od milé babičky

Sušené hrušky na frgály

Dopis od milé babičky

Dovoluji si zveřejnit dopis, který mi přišel od milé babičky 83 let. Píše v něm, že použila naše sušené hrušky na výrobu hruškové nádivky na tradiční frgály. Jak sama uvádí, že frgály byly vlastně nepovedené koláče, jinak se jim říkalo vdolky. Je ráda, že sušíme ovoce bez jakékoliv úpravy. Moc mě její dopis potěšil, už ta snaha napsat rukou dopis a poslat jej poštou. Je důkazem, že ovoce sušíme jako za časů našich babiček a to je i naším cílem.

Vánoce 2017

Dárky od nás i pro Vás

Vánoce 2017

K objednávkam od 20.11.2017 přidáme dárek i Vám za věrnost našim výrobkům a naší práci. Opět jsem oslovila české malovýrobce. Obdarujeme Vás ručně háčkovanou vločkou z příze a při větším nákupu dostanete ozdobu z ručně navlékaných perel z Poniklé v Krkonoších. Připravili pro mě logo naší firmy - srdíčko s třešinkami. Je to originál.

I Vy zvolte originální a pokud možno české dárky. Podporujme naše lidi a vše, co umíme.

Vánoční objednávky budeme vyřizovat do úterý 19.12. To mohu zaručit, že dárky dojdou do Vánoc.

V obchůdku v sušárně jsme v prosinci Pondělí a úterý 7-15 hod, středa 7-17 hod, čtvrtek 7-15 hod a v pátek 7-17 hod. Budeme zde i 22.12. do 17 hodin.

Těšíme se na Vaše objednávky i Vaši návštěvu.

Hruškový koláč s pracharandou

Hruškový koláč s pracharandou

Na 2 koláče o velikosti 25 cm budeme potřebovat:

200 ml mléka

70 g cukru krupice

20g droždí

280g hladké mouky

70 g másla

1 žloutek

sůl

Hrušková povidla 420g Domácí dobroty

Hrušková pracharanda 150g Domácí dobroty

Drobenka:

60g másla

100g cukru a 100g hladké mouky

Těsto na hruškový koláč je kynuté, nejprve si tedy dáme do hrnku ohřát mléko. Mléko nesmí být horké jen vlažné, aby nám v něm kynuly kvasnice. Do mléka tedy přidáme cukr a kvasnice, zamícháme a necháme vykynout kvásek.

Zatím si v míse připravíme žloutek s máslem, které jsme si nahřáli. Dobře zamícháme a přidáme vykynutý kvásek. Nakonec přídáme mouku a sůl a dobře promícháme. Těsto necháme pod utěrkou nakynout cca 20 min. V té době si připravíme hrušková povidla, ale můžeme použít i švestková a drobenku. Částečně místo drobenky na hruškový koláč použijeme hruškovou pracharandu. To jsou nastrouhané sušené hrušky. Jakmile je těsto vykynuté, dáme na plech pečícíc papír. Těsto rozdělíme na dva kusy. Z každého kusu vyválíme kulatý koláč, který potřeme hruškovými povidli, posypeme drobenkou a hruškovou prachcarandou a dáme péct do trouby na 180 stupňů na 20 min. Po upečení můžeme ještě okraje koláče potřít máslem či sádlem, aby nám tak neztrvdly. Pokud použijeme kvalitní suroviny a kvalitní povidla, výsledek je zaručený. Dobrou chuť.

Ochutnejte také

Kubův mls

Kubův mls

Směs ořechů a sušeného ovoce

80 Kč KOUPIT
Meruňkový extra džem

Meruňkový extra džem

Vůně meruňky je jedinečná

73 Kč KOUPIT
Müsli brusinka s hruškou

Müsli brusinka s hruškou

Brusinka na zdraví

34 Kč KOUPIT
Hrušky sušené

Hrušky sušené

Karamelové překvapení

33 Kč KOUPIT